Ameliyat ve Yanık İzlerinin Tedavisi 08/12/2021 - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

26 Kasım 2022 - 15:57

Ameliyat ve Yanık İzlerinin Tedavisi 08/12/2021

Ameliyat ve Yanık İzlerinin Tedavisi 08/12/2021
Son Güncelleme :

08 Aralık 2021 - 11:03

Ameliyat ve Yanık İzlerinin Tedavisi

Özellikle cerrahi kesilerin uygulandığı işlemlerin ardından, dikişlerin alınması sonrası, dikiş yapılan bölgede iz kalması sıkça yaşanan bir sorundur. Tedavi amaçlı yapılan ameliyatlı operasyonlar sonrası bu izlerin özellikle vücudun gözle görünür kısmında olması, kişileri rahatsız etmekte ve çözüm arayışına yöneltmektedir.

Plexr cihazı ile, ameliyat olmadan, ciltte yeni bir görünüm elde etme amacıyla yapılan işlemlerin neredeyse tümü günümüzde sağlanmaktadır. Herhangi bir kesi olmadan, leke, iz,yanık  izleri tedavisinde plexr teknolojisinin bu özelliği kullanarak büyük oranda başarı sağlamaktayız.

HANGİ İZLER PLEXR İLE TEDAVİ EDİLİR?

Neredeyse her çeşit kesi izinin tedavi edilebildiği Plexr teknolojisinde özellikle kişilerin de taleplerine bağlı olarak;

 • Sezaryen doğum izleri
 • Tiroit operasyonları,
 • Cerrahi müdahaleler ile yapılan estetik operasyonlar
 • Jilet, faça izleri
 • Cam kesikleri
 • Dikiş izleri,
 • Yanık izleri
 • Suçiçeği izleri,
 • Kıl dönmesi operasyonları
 • Akne sorunları

Gibi durumların ortaya çıkarttığı izleri Plexr ile çözüme kavuşturmaktayız.

Ameliyat İzlerinde Plexr Çözümü

Plexr cihazı, doku sıkılaşması, çizgi ve kırışıklıkların tedavisinde kullandığımız ve tüm bu işlemleri ameliyatsız olarak gerçekleştirmemize olanak tanıyan son teknoloji bir tıbbi cihazdır.

Plexr, havada bulunan gazları iyonize ederek Plasma enerjisi ortaya çıkarır. Ortaya çıkan bu plasma enerjisi, çok küçük ölçülerle cildin sorunlu bölgelerine uygulanır ve ciltte büzüşme yaratılır. Cildin, daha sağlıklı, problemsiz olan alt tabakalarına plasma enerjisi ulaşmadığı için, ısıya sadece sorunlu bölgeler maruz kalır, böylelikle, uygulanan tedavi sırasında herhangi bir risk alınmamaktadır.

İz tedavisinde plexr avantajları

 1. Ameliyat gerekmeden ciltte yenilenme sağlar.
 2. Kişi kısa süre içinde gündelik hayatına dönüş sağlar.
 3. Cerrahi bir işlem olmadığı için enfeksiyon riski yoktur.
 4. İzlerin büyüklüğüne göre 2. Ya da 3. Seans gerekli görülebilse de, ilk seansta gözle görülür derecede iyileşme sağlanır.
 5. Cildin sorunsuz bölgeleri ısıya maruz kalmadığı için, hiçbir riski yoktur.
 6. Ortaya çıkan ısı, nanometrik ölçülerle uygulandığı için, yanma gibi sorunlar gözlemlenmez.
 7. Etkileri kalıcıdır, sorun tekrar etmez.
 8. Anestezi gerekmez, sadece uyuşturucu kremler ile acı hissi ortadan kaldırılır.

    İŞLEM SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Uygulama yapılan bölgenin temiz ve kuru tutulması gerekmektedir.
 • Kullanılan bir kozmetik ürün var ise, kişi bu ürünlerin kullanıma hekimin öngördüğü süre boyunca ara vermelidir.
 • Uygulama yapılan bölgenin yüksek sıcaklığa maruz kalabilecek bölgelerden (hamam,sauna,doğrudan güneş ışığı vb) uzak tutulması gerekir.
 • Alkol bazlı temizleyicilerden uzak tutulmalı, saf sabunla temizlik sağlanmalıdır.
 • İyileşme süresi, kişinin beslenme, uyku, stres seviyelerine göre değişiklik gösterebileceği için kişi iyileşme sürecinde bu alışkanlıklarında hassas davranmalıdır.

Lazerle Yanık İzi Tedavisinde Anestezi Kullanılır mı?

Lazerle yanık izi tedavisinde kullanılan fraksiyonel lazer uygulaması öncesinde uygulamaya yapılacak olan alana lokal anestezik tatbik edilmekte ve operasyon lokal anestezi etkisi altında gerçekleştirilmektedir.

Lazerle Yanık İzi Tedavisinde Ağrı Hissedilir mi?

Tedavi öncesinde hastaya lokal anestezikler uygulandığından dolayı lazerle yanık izi tedavisinde herhangi bir ağrı ya da acı durumu minimal hissedilmektedir.

Lazerle Yanık İzi Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Tedavinin kaç seans süreceği hastanın yanık izlerinin neden kaynaklığına, yanık izlerinin derinliğine, yanık izlerinin genişliğine ve kapladığı yüzey alanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak 3 ile 6 seans arasında lazerle yanık izi tedavisinden kayda değer etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Lazerle Yanık İzi Tedavisinde İyileşme Süreci Nasıldır?

Lazerle yanık izi tedavisinde her seans süresince uygulanan doku oluşumu ve yapılanmasına yönelik tedavi sürecinde vücuttaki yanık izinin derinliği, genişliği, yanığın bulunduğu alan ve yanığın neden kaynaklandığı gibi faktörler iyileşme sürecini etkilemektedir. Ayrıca hastanın yaşı, genetik özellikleri ve cilt yapısı gibi unsurlar da iyileşme sürecini etkileyen diğer hususlardır. Bununla beraber her seans sonrasında hedeflenen bölgedeki iyileşme süreci hızlanacak ve yanıklar üzerinde kısmi ya da genel kozmetik bir sonuç elde edilebilecektir.

Lazerle Yanık İzi Tedavisi Fiyatları

Lazerle yanık izi tedavisi fiyatları yanık izinin derinliğine, genişliğine ve yüzeyine göre değişiklik göstermektedir dolayısıyla burada bahsedilen tüm bu etkenler seans sayısını da doğrudan etkileyecektir. Lazerle yanık izi tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak ve lazerle yanık izi tedavisi ücretlerini öğrenmek için uzman hekiminizden randevu alarak muayene olmanız gerekmektedir.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.