Alın Estetiği 29/04/2022 - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

26 Kasım 2022 - 16:21

Alın Estetiği 29/04/2022

Alın Estetiği 29/04/2022
Son Güncelleme :

29 Nisan 2022 - 9:50

İlerleyen yaşla birlikte alın bölgesinde ince çizgiler, çukurlar şeklinde görülen kırışmalar son derece olağan durumlardır. Alın bölgesinde oluşan kırışıklıklar, kişiyi olduğundan daha yaşlı, daha yorgun ve daha kızgın göstermesi açısından estetik uygulamaları gerekli olabilir.

ALIN ESTETİĞİ YÖNTEMLERİ

Alın estetiği işlemlerinde temel amaç, kırışıklıkların giderilmesi ve alın bölgesine daha iyi bir görünüm kazandırmaya çalışmaktır. Bu işlemin bir çok farklı teknikleri bulunmaktadır. Bicoronal kesilerin veya endoskopik kesilerin yapıldığı alın estetiği işlemlerinde, saçlı deriden girilerek alın bölgesi gerilir ve oluşan gerilmeyle birlikte kırışıklıklar ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Biocoronal kesilerin kullanıldığı işlemlerde;

Alnın tümğ saçlı deriden girilerek yukarı doğru kaldırılır.

Endoskopik kesileri uyguladığımız işlemlerde;

Saçlı bölgeden daha önceden belirlenmiş belirli noktalardan girilerek, alnın belirli yerlerden kaldırıldığı işlemlerdir. Endoskopik yöntemde, daha az kesi uygulanır.

 • Alnı çok geniş olan ve sorunların ilerlediği kişilerde, bicoronal kesiler uygulanır.
 • İyileşme süresi 1-3 hafta içindedir.
 • Kişi günlük hayatına kısa zamanda dönebileceği gibi, operasyondan sonra oluşan morluk, şişlik, kızarıklık gibi durumlar birkaç gün içinde kendiliğinden yok olacaktır.

ALIN ESTETİĞİNDE BOTULUNİUM TOKSİN UYGULAMASI

, özünü bir bakterinin oluşturduğu proteindir. Uygulandığı bölgede kasların devre dışı bırakılmasında kullanılmaktadır. Alın estetiğinde botulunium toksin uygulaması, kırışıklığa neden kasların bölgesel olarak felç edilmesi özelliği sayesinde, tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

 • Botulinium toksin, labaratuvar şartlarında Clostridium botulinum adlı bir bakteriden elde edilmektedir.
 • Çeşitli tıp alanlarında kullanılan toksinin kırışıklıklar üzerine olan etkisi, migren tedavisi amacıyla uygulanan hastalarda ortaya çıkan sonuçlar sayesinde keşfedilmiştir.
 • Bilinen bir zararlı yan etkisi bulunmamakta ve sağlık kuruluşları tarafından onaylıdır.
 • Etkisi 6 aya kadar devam etmektedir.
 • Kişi, ömrü boyunca bu tedaviyi  birden fazla kez uygulamakta özgürdür.

İPLE ASMA YÖNTEMİ

Bizim estetik işlemlerde sıkça kullandığımız, tıbbi olarak üretilen, kişinin metobolizmasına karışarak kaybolan maddeden yapılır ve kişinin cildine gergin bir görünüm kazandırma amacı ile kullanılır.

Kişinin alın bölgesinde hekim tarafından bir rota belirlenerek başlanan işlemde, rotaya uygulanan ipler sayesinde cilt yukarı doğru bir nevi ‘asılır’. Operasyondan sonra 3-6 ay içinde ipler kendiliğinden metablizmaya karışarak kaybolmaktadır. Diğer alternatif alın estetiği ile kıyaslandığında, kalıcılık bakımından daha etkili çalışmalar bulunması açısından, daha az tercih edilmektedir.

Hyaluronik Asit Yüz Dolgusu

Hayvansal kaynaklı olmayan, deride doğal olarak bulunan hyaluronik asit tıbbi işlemlerden geçirilerek cilde uygulandığında, çevresindeki nemi emerek genişler ve cilde dolgunluk kazandırır. Bugün estetik işlemlerde sıkça ve güvenle uyguladığımız hyaluronik asit, alın kırışıklıklarının giderilmesinde de başvurduğumuz bir tedavi şeklidir.

 • Hyaluronik asit cildi nemle şişerek içeriden dolgunlaştırdığı için a bazı yüz gerdirme operasyonlarına nazaran iyi sonuçlar alınabilir.
 • Kalıcılığı 6 ay ile 1 yıla kadar sürmektedir. Bu zamanın ardından işlem tekrar edilebilir.
 • Deride doğal olarak bulunduğu için alerjik reaksiyon riski bulunmamaktadır.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.