21.02.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

AKIN: 25 HAZİRAN SABAHI İNCE BİR GÜZELLİKLE UYANACAĞIZ 26/05/2018

AKIN: 25 HAZİRAN SABAHI İNCE BİR GÜZELLİKLE UYANACAĞIZ 26/05/2018
Bandırma Emlak

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet AKIN, Balıkesir´de, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından yapılan 27’nci milletvekili aday tanıtım toplantısına katılarak konuşma yaptı. Akın’ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde;

“25 Haziran sabahı İnce bir güzellikle uyanacağız. Biz şuana kadar 3 milletvekilli kardeş olarak hem Mehmet Ağabeyim, hem de Namık Ağabeyim, örnek milletvekilliği yaptık. Her zaman birlik ve beraberlik içinde olduk hedefimiz Balıkesir’e en güzel hizmeti etmek oldu. Şimdi yeni bir bayrak değişimiyle, onlardan aldığımız güçle bu sefer daha çok milletvekiliyle iktidar olacağız. Şimdi bundan sonra söz milletin.

25. ve 26. Dönemde Kuvayı Milliye ruhu ve örgütümüzün desteğiyle çıkmış olduğum bu yolda, 25 Hazirandan sonra Bandırma Vapurundakilerin yol gösteren kararlılığı ve heyecanı ile yoluma devam ediyorum.

Siyaset kilo ile yapılmaz, siyaset vatan, millet aşkıyla yapılır. Tahribata uğramış, delik deşik edilmiş bir demokrasimiz var. Türkiye Cumhuriyetin vatandaşları ıstırap yaşıyor. Milletimizin desteğiyle OHAL’i defedeceğiz. Demokratikleşme sürecini kaybetmiş bu rejimi değiştirmek hepimizin boynumuzun borcu. Millet olarak biriz, beraberiz; bir ittifak yaptık.

Değerli arkadaşlar biz Millet ittifakı olarak, demokrasiyi, özgürlükleri başa getireceğiz. Gençlerimize, cumhuriyetimize, emanetimize sahip çıkacağız. Bu düzeni def edeceğiz.

Bu memlekette 16 seneden beri borçtan başka ne var. Herkes ceplerine baksın. Siyaset sevgiyle yapılır, saygıyla yapılır. Bunlar ne diyor, CHP’ye oy verirseniz, faizler yükselir, engellilere verilen paralar geri alınız. Biz hak yemeyiz, biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Biz Türkiye’nin birleştirici gücüyüz.

Kuvayı Milliye’nin Başşehrinden duymak isteyenlere söylüyorum bu milletin gönlündeki Atatürk aşkını, sevdasını silemezsiniz.

Erdoğan ne diyor “Milletimiz tamam derse bırakırız.” Bırak be kardeşim bırak, Tamam, bırak! Çocuklarımızın geleceği için, cumhuriyetimizin geleceği için küskünlük yok. Tek davamız var, tek sevdamız var Türkiye Cumhuriyeti! Millet ittifakı olarak parlamento çoğunluğunu biz alacağız.

Kuvayı Milleye’nin Başşehrinden, son haftalarda oturanlara ve yandaşlarına sesleniyoruz 24 Haziran’a kadar keyfizi çıkarın çünkü yolcudur Abbas bağlasan durmaz! 16 Haziran’da tohumları serptik, şimdi elbirliğiyle mücadelemizi kazanacağız 24 Haziran’da öncelikli görevimiz Balıkesir’de en çok milletvekilini çıkarmak. Bunların saraylarını millete bırakacağız, millet ittifakını kazandıracağız. Sonra da sıra yerel seçimlere gelecek, yerel seçimleri de kazanacağız. Türkiye’nin her yerinde CHP bayrağını sallandıracağız.”

Toplantı, milletvekili adayları Fikret Şahin, Ensar Aytekin, İrfan Barış, Seval Bozkurt, Ender Biçki, Neşe Zengin, Berrin Gençoğlu ve Oğulcan Koçak´ın kendilerini tanıtması ve fotoğraf çekimiyle son buldu.HABER MERKEZİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ