Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yabancı öğrenciler çadır kent kuracak

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Bandırma Temsilciliği koordinasyonunda, üç Endonezya yardım derneği ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi iş birliğiyle deprem bölgesine yardım ulaştırmak üzere üç araç Bandırma’dan hareket etti. 

 AFAD ile koordineli bir şekilde gerçekleşen yardım organizasyonunda yer alan Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (BANÜ-TÖMER) akademisyenlerinde Öğr. Gör. Muhammed Salih Kapcı ve 12 Endoznezya’lı öğrenciden oluşan gönüllü grubu Hatay Reyhanlı’ya gitmek üzere üniversitenin merkez yerleşkesinden uğurlandı.  

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Serel ve Prof. Dr. Celalettin Yanık, Genel Sekreter Cihangir Boz, akademisyenler ve UDEF Bandırma Temsilcisi Ramazan Yıldız tarafından uğurlanan gönüllü grubu,  Hatay Reyhanlı’da 100 çadırdan oluşan bir çadır kent kuracak ve kıyafet, bot, mont, erzak, battaniye, kırtasiye ürünleri gibi önemli ihtiyaç malzemelerinden oluşan yaklaşık 150 kişilik yardım kolisini depremzedelere ulaştıracak. . 

Reklamı Geç