Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Deprem soruşturmasında belge krizi

HATAY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NIN YÜRÜTTÜĞÜ DEPREM SUÇLARI SORUŞTURMASI DAHİLİNDE TUTUKLANAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN DURAK’IN MAHKEMEDE HATAY’A HİÇ GİTMEDİĞİNİ, YAPI DENETİM BELGESİNİ KULLANSINLAR DİYE ANTAKYA’DA BİR FİRMAYA VERDİĞİNİ SÖYLEDİĞİ İDDİA EDİLDİ.

HATAY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NIN YÜRÜTTÜĞÜ

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü deprem suçları soruşturması dahilinde tutuklanan CHP’li eski Belediye Başkanı Hüseyin Durak’ın mahkemede Hatay’a hiç gitmediğini, yapı denetim belgesini kullansınlar diye Antakya’da bir firmaya verdiğini söylediği iddia edildi.

Hatay’da yürütülen soruşturma dahilinde, Erdek ilçesinde çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanan ve geçmişte Erdek ilçesine bağlı Ocaklar Belde Belediye Başkanlığı yapan Hüseyin Durak’ın bina yapılması için yapı denetim evraklarını Antakya’da bir firmaya verdiği iddia edildi. İfadesinde, Hatay’da bir arkadaşının ricası üzerine 2014-2018 yılları arasında sahip olduğu yapı denetim belgesini bir firmaya verdiğini söyleyen Durak, firmanın da bu süreç içinde kendi imzasını taklit ederek inşaat yaptığını iddia etti. Durak, ifadesinde Hatay’a hiç gitmediğini bildirirken, suçlamaları da reddetti.

Tutuklanarak Bandırma Cezaevine gönderilen Durak’ın avukatları aracılığı ile tutukluluğa itiraz edeceği bildirildi.

Öte yandan, CHP’li eski belediye başkanının yapı denetim belgesi ve diplomasını kullanarak 4 inşaat yapan firmanın 3 binasının yıkıldığı ve Durak’ın bu soruşturma çerçevesinde tutuklandığı da iddia edildi.