Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Burhaniye’de kovan hırsızları, arıcıları tedirgin etti

BALIKESİR BURHANİYE’DE BAHAR AYLARININ GELMESİ İLE BİRLİKTE ARI KOVANLARINDA BAKIM ÇALIŞMALARI ÖNEM KAZANIRKEN, YAŞANAN HIRSIZLIK OLAYLARI HALKI TEDİRGİN ETMEYE DEVAM EDİYOR.

BALIKESİR BURHANİYE'DE BAHAR AYLARININ

Burhaniye’de bahar aylarının gelmesi ile birlikte arı kovanlarında bakım çalışmaları önem kazanırken, yaşanan hırsızlık olayları halkı tedirgin etmeye devam ediyor. Son günlerde 100’e yakın arı kovanının çalındığını anlatan Balıkesir Arıcılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Dokuz, denetimlerin artırılmasını istedi.

Baharın gelmesi ile birlikte arı kovanlarında bakım çalışmaları artarken, yaşanan hırsızlık olayları da arıcılar tedirgin etmeye devam ediyor. Arıcıların emeklerinin zayi olmasından çok endişeli olduğunu anlatan Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Dokuz, güvenlik güçlerinin arı taşıyan araçları daha sık denetlemelerini istedi. Burhaniye 3 bine yakın kovan bulunduğunu anlatan Abdullah Dokuz, “Baharın gelmesi ile birlikte arıcılar hareketlendi. Geçtiğimiz günlerde Ayvalık Altınova da ve Dikili Salihler altında bir arkadaşımızın 74, bir arkadaşımızın da 24 adet arılı kovanı çalındı. Bu da arkadaşlarımızı tedirgin etti. Geçtiğimiz sezonda bal iyi pare edince arıcılara bir heves geldi. Ancak, hırsızlar bu hevesi kırdı. Polisin ve jandarmanın arı taşıyan araçları daha sık denetlemelerini bekliyoruz” diye konuştu.