15.12.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

“Zamlara karşı birlikte mücadele edelim” çağrısı 20/07/2019

“Zamlara karşı birlikte mücadele edelim” çağrısı 20/07/2019

Emek Partisi Bandırma İlçe Örgütü son dönemde Büyükşehir Belediyesi tarafından su ve ulaşım ücretlerine yapılan zamlar için “Birlikte mücadele” etme çağrısında bulundu.

Emek Partisinde yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Geçtiğimiz günlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan bir kararla suya zam yapıldı. Ulaşım zammının ardından gerçekleşen su zammı işçilerin ve halkın kriz ortamında belini daha da bükmektedir.

İşsizliğin ve yoksulluğun büyüdüğü hayat pahalılığının her geçen gün arttığı ülke koşullarında yerel yönetimlerde rantçı ve kar odaklı bir anlayış ile halkın cebine elini uzatmaktadır. Ve su zammı da büyükşehiri yöneten iktidar partisi ve belediye meclisinde bulunan sermaye partilerinin ortak kararı ile hayata geçirilmiştir. Seçimlerden önce birbiri ile kavga eden sermaye partileri söz konusu emekçi halkın cebine el uzatmak ve rant olduğunda aynı noktada birleşebilmektedir. Belediyenin borçlarının sorumlusu kentte yaşayan emekçiler değildir.

Su ve ulaşım hakkı bir kentte yaşayan işçi ve emekçilerin en temel haklarındandır. Yerel yönetimler su, ulaşım, gıda ve barınma vb. en temel ihtiyaçları ücretsiz veya en ucuz şekilde halka ulaştırmalıdır. Partimiz 31 Mart seçimleri öncesi bağımsız büyükşehir belediye başkan adayı çıkartarak, tüm rantçı adaylara karşı halkçı ve demokratik bir yerel yönetim için halkı birleşmeye ve mücadeleye çağırmıştı. Verilen bu mücadelenin en doğru çizgi olduğu bugün bir kez daha ortaya çıkmıştır. Emekçi halkın kent ve ilçe yönetiminde söz sahibi olduğu, bütçenin ve kaynakların halkın talepleri ve refahı için kullanıldığı bir yerel yönetim mücadelesi devam etmektedir. Ülkemizde büyük sermayenin ve iktidarın sorumlusu olduğu bir ekonomik kriz yaşanmaktadır. Balıkesir büyükşehir belediyesi de işçi ve emekçileri ekonomik ve sosyal olarak rahatlatacak politikalar uygulamak yerine halkı daha yoksullaştıran zamları hayata geçiriyor. Bandırmada ve tüm kentte yapılan zamların geri çekilmesi için halkımızı başta mahalleler olmak üzere her alanda birleşmeye, örgütlenmeye ve mücadele etmeye çağırıyoruz. Zamlara, yoksulluğa, krizin faturasını ödemeye hep birlikte dur diyelim!”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bandırma Kız Yurdu