25.04.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Whatsapp’ta ekran görüntüsü alanlar dikkat!

Whatsapp’ta ekran görüntüsü alanlar dikkat!

WhatsApp yeni güncellemesi ile mesajlardan ekran görüntüsü aldığınızda karşı tarafa haber verecek.Son dönemde platforma getirdiği yenilikler ile adını duyuran WhatsApp yine bir güncelleme ile gündemde.

Platforma eklenecek olan özellik pek çok kullanıcının başını ağrıtabilir. Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp’ta ekran görüntüsü almak için son günlere girildi. Zira WhatsApp, yeni güncelleme ile mesajlaşmaların ekran görüntüsünü alındığında karşı tarafa bildirim göndermeye hazırlanıyor.Daha önce Instagram ve Periscope’ta karşımızı çıkan bu özellik WhatsApp’a 5 Şubat’ta gelecek.

Ayrıca WhatsApp’ın konum paylaşma özelliğini bir çoğumuz kullanıyoruz. Bu özellikle ailemize, arkadaşlarımıza bulunduğumuz konumu veya farklı bir konumu gönderebiliyorduk. WhatsApp mühendisleri üzerinde çalıştığı söylenen yeni uygulama ise yeni konum paylaşma özelliği. Bu işi canlı hale getirerek WhatsApp üzerinden bir kişinin yerini canlı olarak takip etmenize veya konumunuzun takip edilmesini sağlamanıza imkan tanıyacak.

Bu uygulama çocuklu aileleri şimdiden heyecanlandırdı. Ebeveynler çocuklarını bu uygulama sayesinde canlı takip etme imkanına sahip olabilecekler. Yada bir arkadaşınıza tarif ettiği yolu doğru veya yanlış gidip gitmediğinizi takip edebilecek. WhatsApp canlı konum paylaşma özelliğinin ilk olarak WhatsApp’ın beta sürümünde kullanıma açıldığı ve varsayılan olarak devre dışı bırakılan bir özellik olduğu iddia ediliyor. Kullanıcıların bu özellikten faydalanabilmeleri için öncelikle bu özelliği aktifleştirmeleri gerekecek. Ayrıca paylaşımın ne kadar süreceğini de belirleyebileceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR