21.01.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

“VATANA DEĞER KATANLAR” 16/05/2018

“VATANA DEĞER KATANLAR” 16/05/2018
Vali Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi kapsamında düzenlenen “VATANA DEĞER KATANLAR” programına katıldı.
İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “VATANA DEĞER KATANLAR” Projesi etkinliğinde; Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, Şehit Polis Memuru Fethi Sekin, Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ve Nobel Ödüllü Bilim Adamı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın unutulmadıkları unutulmayacakları bir kez daha ifade edildi.
Salih Tozan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Vali Ersin Yazıcı, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya,  İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Şehit yakınları, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program; kahramanları tanıtan videonun izlenmesi, öğrenciler tarafından kahramanlarımıza hitaben yazılan şiir ve mektubun okunmasının ardından tiyatro gösterisi ile devam etti.
VATANSEVERLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ YAZDIRDILAR
Programda yaptığı konuşmada, Şehitliğin en yüce makam olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, “Ailelerine gurur, Türk Milletine hayat veren yüce şehitlerimiz, yurdun dört bir yanındaki hatıralarıyla şanlı tarihimizin sayfalarına vatanseverliğin en güzide örneklerini yazdırdılar.” dedi.
KALPLERİMİZ AYNI DEĞERLER İÇİN ATIYOR
Vatan adı verilen toprakların, şehit ve gazilerin emaneti olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Millet olarak tarih boyunca şehitler verdik, bedeller ödedik ama bağımsızlığımızdan, tek bir karış toprağımızdan asla vazgeçmedik. Tarih boyunca bu topraklarda vatanın korunması için her türlü fedakârlık gösterildi. Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, vatan, bayrak ve millet sevgisiyle şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız yegâne varlığımızdır. Bu ülkenin mayasında memleket sevdası vardır. Kalplerimiz aynı değerler için atıyor. Hiç kimseye verecek çakıl taşımız dahi yoktur. Gerekirse canımızı feda ederiz. Bu anlamlı günde, büyük bir duygu yoğunluğu içerisindeyiz. Vatan söz konusu ise başka hiçbir şeyin önemi kalmıyor. Şehitlere olan borçlar ne yapılırsa yapılsın ödenemez. Şehitlerin emanetlerini yaşatmak için bize düşen, vatanın bütünlüğünü, millet birlikteliğini korumaktır. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.
ONUNLA GURUR DUYUYORUZ
Çağın büyük bilim insanı Aziz Sancar’ın da örnek alınmasını dile getiren Vali Yazıcı, “Bilim adamı Aziz Sancar Nobel Ödülü alarak dünya çapında ün kazandı. Onu sadece Türk Dünyası’nın değil, insanlığın en değerli temsilcisi olarak görüyoruz, onunla gurur duyuyoruz.” ifadesini kullandı.HABER MERKEZİ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ