18.08.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

SEÇİM NOTLARI 09/02/2019

Erdem Özcan

Yazarın şu ana kadar yazılmış 124 makalesi bulunuyor.
Paylas

Mahalli seçimler havasına girdiğimiz bu günlerde olaylar öyle hızla gelişiyor ki takip etmekte bazen geç kalıyoruz. En hızlı gündem de CHP de; hem de tüm ülke genelinde baş döndürücü hızda yaşanıyor. En kuvvetli adaylar yerine hiç umulmadık isimler aday seçilirken şaşırtıyor. Siyaset işte böyle bir şey… AKP’ye bakarsak Bandırma’da belediye başkanlığı için CHP’li Tolga Tosun kadar en kuvvetli aday olan Alp Bostancı tarafında hava sakin olunca şimdi bütün gözler CHP’de…

1 hafta önce Cumhuriyet Meydanı’nda aday CHP ve İyi Parti ortak adayı Av. Tolga Tosun ilk mitingini yaptı. Nasıl oldu, nasıl geçti; kimler vardı kimler yoktu hepsini yazdık. Özellikle gövde gösterisi yapılırken Tolga Tosun’un yanında yer alan belediye eski başkanlarından ve CHP Milletvekili Sedat Pekel ve Ahmet Akın dikkatimizi çekmişti. Geçen haftaki “Miting Notları” yazımı şöyle bitirmiştim: “Kürsüye her çıkan konuşmacı da mitinge katılmayan Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya teşekkür ediyordu ama Dursun Mirza bu işe ne diyordu acaba öğrenemedik; “bekleyip göreceğiz.”

Mirza’nın ne diyeceğini öğrenmek için fazla beklemedik. O yazım henüz BANSES’de yayına girmeden Dursun Mirza’dan kesin ve net cevap geldi. Başkan Dursun Mirza gazeteci Önder Balıkçı’yla yaptığı söyleşinin bir yerinde Sedat Pekel , Ahmet Akın ve Fikret Şahin için “Hakkımı helal etmiyorum” diyordu. Nedenini de birçok gerekçelerle açıklıyordu. Mirza, Sedat Pekel için her zaman “Sedat Ağabey” der, birçok etkinliğe davet edip önere ederdi. Hele Milletvekili Ahmet Akın; sanki yatacak yeri yoktu manasına gelen sözlerle kızgınlığını açık açık belli eden Başkan Mirza’nın Ahmet Akın’ı başkan adayı olduğu sırada yapılacak miting için kendisini kent dışında büyük araç konvoyu ile karşılayıp Cumhuriyet Meydanı’ndaki gösteriye büyük destek verdiğini söyleyerek “ hakkımı helal etmiyorum “diyordu.

Dursun Mirza gibi çok kişi bu tabloyu beklemiyordu. Hele Ahmet Akın, Sedat Pekel ve Fikret Şahin’in Ankara’da kendisi aleyhinde yoğun kulis faaliyetlerini içine girmelerini sindiremiyordu.

Ben de merak ediyorum çok kişi gibi. Bu 3 isim Bandırma Belediye Başkan adaylığı için Dursun Mirza yerine Tolga Tosun’un aday olması için neden veya hangi önemli gerekçelerle kulis faaliyetlerinde bulundular.

Neyse gündem hızla akıyor dedim ya, Av.Tolga Tosun dedikoduların fokur fokur kaynadığı sırada Dursun Mirza’yı, İlçe Başkanı Niyazi Yeloğlu ve başkan adayı Tolga Tosun bir buket çiçek ile başkanlık makamında ziyaret etti. Mirza’nın tüm şıklığı yanında Tosun ve Yeloğlu’nun kravatsız görülmeleri hoş görüntü vermedi. Sözde CHP’liler kravat takmayacaklarmış… İyi de gidilen yer Bandırma Belediye Başkanlık makamı; mahalle gezisi veya meydan mitingi değil…

Bakalım bu ziyaret buzları eritecek mi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ