20.06.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Rotary gazetecileri ağırladı 11/01/2019

Rotary gazetecileri ağırladı 11/01/2019

Bandırma Rotary Kulübü, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” ile ilgili olarak Bandırma yerel medya çalışanlarını konuk etti.

Eken Prestige Oteli’ndeki yemekli toplantıda, Bandırma Gazeteciler Cemiyeti(BGC) 2. Başkanı Ozan Ertuğrul, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün doğuşu ve bugünlere geliş aşaması ile Bandırma basınının bugünü ve geleceği hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Bandırma’daki yerel basının bitmekte olduğunu vurgulayan Ertuğrul, şu değerlendirmede bulundu:

“Bandırma basınında emeğin karşılığı yok. Yerel basında görev yapan bir gazetecinin aldığı para ile evini geçindirmesi olanaksız. Bu nedenle çoğu gazeteci çalışamıyor. Çalışsa bile emeğinin karşılığını alamıyor. Bu yüzden zaman zaman kendi alanımızın dışında, başka işlere de yönelmek zorunda kalıyoruz. Ne yazık ki, tünelin ucunda ışık da gözükmüyor.”

Gazeteciliğin özveri isteyen bir meslek olduğuna işaret eden Ertuğrul, ülkemiz medyasında 12-13 yıldır otosansür uygulandığının altını da çizerek, “İşte günümüzde çalışan ve çalışamayan gazetecilerin durumu budur” dedi.

Konuşmasının ardından Bandırma Rotary Kulübü Başkanı Halit Emiroğlu, gazeteci Ozan Ertuğrul’a, günün ansına teşekkür belgesi verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu