21.05.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Rahatsızlığına rağmen resim yarışmasında ödül aldı 17/11/2018

Rahatsızlığına rağmen resim yarışmasında ödül aldı 17/11/2018

Şehit Bedir Karabıyık Ortaokulu’ndaki resim yarışmasında derece alanlara ödülleri Kaymakam Günhan Yazar ve protokol tarafından verildi. Ödül alan Baran Karasu isimli öğrencinin, görme sorunu yaşadığının Kaymakam Günhan Yazar’a iletilmesi üzerine, kaymakamlık çocuğa yardım elini uzattı. Tedavi için harekete geçildi.

Halit Emiroğlu’nun başkanlığındaki Bandırma Rotary Kulübü, yıllardır destek verdiği Şehit Bedir Karabıyık Ortaokulu’nca, “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Okulda düzenlenen törende birinci olan 8-C sınıfı öğrencisi Elif Kaya’ya cumhuriyet altınını Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, ikinciliği elde eden 7-B sınıfı öğrencisi Elvan Keser’e yarım altınını Belediye Başkanı Dursun Mirza ve üçüncülüğe ulaşan 7-A sınıfı öğrencisi Hanife Hanım Bulut’a çeyrek altın ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan verdi. Ayrıca 6-C sınıfından Naz Nergis mansiyon ve aynı sınıftan Baran Karasu jüri özel ödülüne değer bulundu. Törende konuşan Kaymakam Günhan Yazar, öğrencilere yönelik BENGİ ve ‘Sporda yetenek 10’la gelecek’ projelerinin sürdüğünü vurguladı. Yazar, “Sporda yetenek 10’la gelecek” projesi kapsamında, ailelerinin ekonomik durumları elverişli olmayan, hiçbir spor takımına girememiş 3 bin 600 öğrenciyi sporla buluşturduklarını belirtti. Ardından, “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu sergi ve okuldaki spor sınıfının açılışı gerçekleştirildi. Ödül töreninde jüri özel ödülüne layık görülen Baran Karasu’nun gözkapaklarından rahatsızlığının bulunduğunun ve bu nedenle çocuğunun gözlerini tam açamadığının Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar’a iletilmesi üzerine minik Baran, görme güçlüğü çektiğini ve ancak başını geriye doğru yatırarak görebildiğini Kaymakam’a anlattı. Çocukla yakından ilgilenen Kaymakam Yazar, çocuğun ilgili hastanelere gönderileceğini belirterek konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu