20.07.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Paykwik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paykwik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paykwik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yaşam kendi içinde sürekli olarak ilerleyen bir olgu. Hiçbir şey yerinde bıraktığı gibi durmuyor. Sürekli olarak bir devinim söz konusu. Bu da doğanın kendi içinde son derece normal olan bir olgu.

Tüm bunlara istinaden yaşanan gelişmeler arasında en büyük ilerlemenin kaydedildiği alan ise bilgisayar ve internet dünyası. Özellikle internet dünyasında yaşanan gelişmelere yetişmek nerede ise imkansız.

Bir de bunun yanında geçmişten bugüne insanoğlu var olduğundan beri herkesin yaşamında olan ve hiçbir biçimde değişmeyen kavramlar var. İşte bunlardan bir tanesi de alışveriş. İnsanlar kendi gereksinimlerini karşılamak için düzenli olarak alışveriş yapmak durumunda kalıyor.

İnsanoğlunun ilk var olduğu dönemlerde insanlar gereksinimlerini birbiri ile ellerindeki takas ederek yapar iken bugün gelinen noktada önce parayı, sonra para yerine geçen kredi katını icat etmiş durumdalar.

Para insanlar için olmazsa olmaz. Günümüzde para aynı zaman güç demek. Böyle olunca da insanların yaşamlarının belki de en önemli figürü. Ama işte teknolojinin geldiği noktada nakit olarak para harcamadan internet üzerinden alışveriş yapmaya olanak veren yeni yeni olgular var ki, bunlardan bir tanesi de paykwik.

Sözcük olarak ilk anda insanlara herhangi bir çağrışım yapmasa da teknolojinin geldiği nokta itibarıyla bugün sanal alemde yani internette alışveriş yapmaya olanak veren sanal olan kartlara verilen isim paykwik.

Gündelik yaşamda hiçbir şekilde karşılığı yok ama bu kartın en önemli avantajlarından bir tanesi içine yüklenen para kadar harcama yapılması ve daha fazlasına sistemin müsaade etmemesi. Tek kullanımlık kartlar. İçinde olan miktarı bu kartın geçerli olduğu her yerde kullanmak mümkün ama sonrası yok.

Paykwik için söylenebilecek olan bir diğer önemli konu üzerinde kişisel hiçbir bilginin olmaması. Yani bilgilerinizin tamamen güvende. Herhangi bir endişe duymanıza gerek yok. Kartın üzerinde yer alan bilgiler random yani rastgele olarak sistem tarafından veriliyor ve kartın kullanımı bittiğinde o bilgiler de otomatik olarak devre dışı kalıyor. Kart dünyanın her yerinde geçerli ve global. Üstelik birçok değişik alanda kullanılabiliyor.

https://www.paykwik.org/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu