15.12.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Muhtarlar belediyeden dertli 16/08/2019

Muhtarlar belediyeden dertli 16/08/2019

Bandırma Muhtarlar Derneği ve Haydarçavuş Mahalle Muhtarları Nur Demir Hancıoğlu, belediye başkanlarının muhtarlarla birlikte çalışması gerektiğini vurgulayarak belediye başkanları ve muhtarların iletişiminin güçlü olması gerektiğini belirtti.

Hancıoğlu, “seçimlerin ardından mahallelerimiz hizmet bekliyor. Aradan 5 ay geçti ancak ne Büyükşehir ne de Bandırma Belediyesi muhtarlarla herhangi bir toplantı yapmadı. Dolayısıyla şu an sorunlar masaya yatırılmadı ve aradan geçen süre içinde sorunlar daha da büyüdü. Muhtarlar daire başkanlığının kurularak etkin bir şekilde  hizmet vermesi gerekli, bu birimin muhtarlarla koordineli çalışması gerekiyor. Her mahalleye ihtiyaçlarına göre eşit hizmet ilkesi belirlenmeli. Belirli  mahallelere ayrıcalık tanınması diğer mahallere haksızlık yapıldığı anlamı taşıyor ve insanlar bu konuyu haklı olarak eleştiriyor.” dedi.

“KENDİMİZ İÇİN RANDEVU İSTEMİYORUZ”

Akıllı yerel siyasetçilerin ayrım yapmadan muhtarlarla çalışmasının önemine değinen Hancıoğlu, “Zaman zaman belediye başkanlarından randevu talebimiz oluyor. Başkanların bizleri kendi adına randevu isteyen kişilerle karıştırması lazım. Biz mahalleyi temsil ediyoruz. Randevuya dahi gerek kalmadan başkanlar ile görüşüp sorunları anlatabilmeliyiz. Muhtarlar bağımsızdır ve siyaset üstüdür.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Tolga Tosun’dan beklentilerini de dile getiren Hancıoğlu, “her ay düzenli olarak başkan muhtarla toplantı yapmalı ve bu sorunlar tek elde toplanmalı. İşte bu noktada Muhtarlar Daire Birimi yaşamsal önem taşıyor. Ayrıca Başkanın müdürleriyle birlikte her mahallede vatandaşlar ile toplantı yapmasını bekliyoruz. Bu mahalle toplantılarında halk başkana isteklerini kolaylıkla iletme imkanı bulacaktır. Bugünden önlem alınmasa mahallelerin sorunları artarak devam edecektir. Umarım bu konunun yerel yöneticiler de farkındadır.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bandırma Kız Yurdu