26.03.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

MİRZA“BÜYÜKŞEHİR’İN PROJELERİ CİDDİ DEĞİL” 07-03-2018

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, çeşitli konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun, geçtiğimiz günlerde basın toplantısıyla açıkladığı, 2018 yılında başlatılacak toplam bin 361 projenin ciddiye alınacak bir yanı bulunmadığını vurgulayan Mirza, şu değerlendirmede bulundu:

“Sayın başkanın projeleri arasında, Edip Uğur döneminden kalma, Bandırma’yı uçuracağı söylenen Rotterdam Limanı ve Tematik Park yer almıyor. Sayın Kafaoğlu, yol yapımları ve mezarlık bakımlarını bile proje olarak kabul ediyor. Böyle projesiz, hesapsız-kitapsız, maliyet hesapsız projeler olmaz. Kaldı ki, Bandırma ile ilgili ciddi hiçbir proje de bulunmuyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma’ya devlet yatırımlarını bile sanki kendi projesi gibi göstermek istiyor. Büyükşehir’in, Bandırma’dan aldığı kaynakları bize harcamasını gösteren hiçbir proje yok. Oysa Bandırma olarak her yıl, 50 milyon liralık gelir kaynağımız Balıkesir’e gidiyor. Şu ana kadar Büyükşehir’e 200 milyonluk paramız gittiği halde en küçük bir yatırım veya hizmet alamadık. Balıkesir’den artık söz üretme ve vaat değil, hizmet bekliyoruz.”

HİÇBİR DAVAYI GERİ ALMADIK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun iyi niyetine inanmak istediklerini, ancak Edip Uğur’un başkanlığı döneminde, Büyükşehir aleyhine açtıkları 12 davayı geri çekmediklerini, bu davaları da birer birer kazanmaya başladıklarını belirten Mirza, şunları söyledi:

“Dört yıllık görev süremiz içinde, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunmasına karşın bizim yaptığımız çeşitli hizmetler nedeniyle onlardan mahsuplaşma yoluyla 4 milyon liralık alacağımız bulunuyor. Üstelik bunların 2,5 milyon lirası, müfettiş raporlarıyla kabul edildi. Ancak ödenmiyor. Bandırmalının artık boş laflara karnı tok. Belediyecilik bütçe ve para işidir. Zekai Bey’le teknik elemanlarımızın da katılımıyla bu konularda görüşmeler yapıp anlaşmaya varmadan davaları geri çekmeyeceğiz.”

HİZMET YAPMADAN GÖNÜLLERE GİRİLMEZ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun, “Gönüllere girerek Bandırma Belediyesi’ni kazanacağız” sözlerini değerlendiren Mirza, “Hizmet yapmadan gönüllere girilmez. Bizim, her yere gidecek yüzümüz, herkese söyleyecek sözümüz var” diye konuştu.

Bandırma’nın, yıllardır hizmet alamadığı Balıkesir’den artık hizmet beklemek yerine neredeyse “köstek olmamasını” bekler duruma geldiğine dikkati çeken Mirza, şunları söyledi:

“Bandırma’nın dört önemli caddesini kendilerine aldılar. Bu caddelerimizin ilan ve reklam gelirleri de Büyükşehir’in kasasına gidiyor. Bu caddelere gelen bir hizmet var mı? Ulaşım, halimizin gelirleri de onlara gidiyor. Dört yıldır Bandırma’ya gelen hizmet yok.”

YAMA YAPMAYI BİLE BİLMİYORLAR

Balıkesir’in, sahil bandını bile kendine aldığını belirten Mirza, “Bu bölge sözüm ona onlarda ama buradaki parklarını bakımını da biz yapıyoruz. Zaman zaman Balıkesir’den parklar için Balıkesir’den kadınlar gönderiyorlar ama onların yaptıkları bir şey yok. Şimdi de, bozulan asfalt yolların onarımını yapmaya çalışıyorlar. Ancak yamaların tümsek olması nedeniyle araçlar, üstlerinden atlıyorlar. Yani yol yaması yapmayı bile bilmiyorlar” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ