15.12.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Hayatı Korumak İçin Kemerin Ses Getirsin 16/08/2019

Hayatı Korumak İçin Kemerin Ses Getirsin 16/08/2019

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kurban Bayramı tatili süresince vatandaşlarımızın gidecekleri yerlere güvenle ulaşabilmeleri ve tatillerini huzur ortamında geçirebilmeleri için güvenlik tedbirleri arttırılarak alındı.
Balıkesir ili genelinde bayram tatili boyunca 24 saat esasına göre yoğun bir şekilde asayiş, trafik denetleme ve kontrolleri yapılmıştır.
Trafik yoğunluğunun en fazla yaşandığı Susurluk ve Edremit ilçelerinde yapılan trafik denetleme uygulamalarına bizzat katılan Balıkesir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay; vatandaşlarla bayramlaşmış ve İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan “Kemerinden Ses Gelsin” sloganıyla, “Hayatı Korumak İçin Kemerin Ses Getirsin” projesi hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirmiştir.
Alınan tüm bu tedbirler neticesinde son iki yılın Kurban Bayramı tatilinde meydana gelen olaylar kıyaslandığında, bir önceki yıla oranla asayiş olaylarında “Kişilere Karşı Suçlar” da %15, “Mal Varlığına Karşı Suçlar” da ise %22 oranlarında düşüş yaşanmış, Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı trafik sorumluluk sahasında ölümlü trafik kazası meydana gelmemiş olup, meydana gelen (24) yaralanmalı trafik kazasında  (62) vatandaşımız yaralanmıştır. Bir önceki yıla oranla “Ölümlü Trafik Kazası” %100 azalırken yaralanmalı kaza sayısı %40, yaralı sayısı %13 azalmıştır.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı olarak Asayiş, Trafik, Özel Maksatlı Timler ile birlikte tüm personel tarafından il genelinde özellikle yaz aylarında artan nüfus yoğunluğuna göre, suçların ve trafik kazalarının önlenmesi/azaltılması maksadıyla görevlendirilen timler tarafından etkin bir şekilde faaliyetler icra edilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bandırma Kız Yurdu