21.02.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Hastanelerde Kuyruklar Almış Başını Gidiyor! 16/04/2018

Hastanelerde Kuyruklar Almış Başını Gidiyor! 16/04/2018

Ameliyatlar İçin 2 Yıl Sonraya Gün Veriliyor!

TBMM’de yaptığı konuşmada “Hastanelerde ameliyat randevuları 2 yıl sonraya veriliyor, polikliniklerin önünde hasta kuyruklar almış başını gidiyor” diyen CHP Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça, AKP İktidarının sağlık politikalarını sert bir dille eleştirdi.

“Sağlık alanında her şey güllük gülistanlık diyen AKP İktidarı pembe tablolar çizerek kimseyi kandıramaz” diyen Havutça yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Şimdi, sayın konuşmacıyı dinleyince sanki sağlık alanında Türkiye’de her şey güllük gülistanlık gibi bir tablo ortaya kondu. Oysa, biz her gün doktorların öldürülme, şiddet haberlerini izliyoruz, yoğun bakım yetersizlikleri yüzünden insanların hayatını kaybettiğini biliyoruz. Hastanelerde ameliyat randevuları 2 yıl sonraya veriliyor, polikliniklerin önünde hasta kuyruklar almış başını gidiyor. Ve bazı hastanelerimizin, işte, Balıkesir’de örneğin eski bir tarihî hastanenin mezbelelik hâline geldiğini, Sağlık Bakanlığı tarafından buna sahip çıkılmadığını, emeklilerden sağlık hizmetinde “ilaçta katkı payı” adı altında 6 kalem ek hizmet bedeli talep edildiğini biliyoruz ve bu millet artık bunları kaldıramıyor.

Bizi dinleyen emekli öğretmenler, işçiler, emeklilikte yaşa takılanlar, hastaneye gittiğinde hizmet alamayanlar bu sorunların çözümünü bekliyor. Siz bunlarla ilgili bir çözüm ortaya koyuyor musunuz burada?

Sayın konuşmacı arkadaşım, emeklilikte yaşa takılan 3 milyon, hastaneye gittiğinde sağlık muayenesi olabiliyor mu? Olamıyor.

Şu anda olamıyor emeklilikte yaşa takılan 3 milyon. Siz bu insanların sağlık sorunlarını çözüyor musunuz? Burada lüks hastaneler yapıyorsunuz içinde adalet olmayan lüks adalet sarayları yaptığınız gibi, içinde sağlık olmayan, içinde doktor olmayan hastaneler yapıyorsunuz. Şu anda Balıkesir’de birçok sağlık alanında doktor yetersizliği olduğunu açarsanız Sağlık Müdürüne size söyler. Biz mi bilmiyoruz bunları? Lütfen doğruları konuşalım. Sorunlara çözüm bulun. Biz hep pembe tabloyla insanları kandırmayalım. Dolayısıyla, çözümü biz size öneriyoruz: Emeklilikte yaşa takılan 3 milyon şu anda sağlık hizmeti alamıyor, bunların sağlık hizmeti almasını sağlayın.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ