21.05.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Haber değeri varsa yazılır! 24-09-2018

Önder Balıkçı

Yazarın şu ana kadar yazılmış 251 makalesi bulunuyor.
Paylas

Göksel Karlahan’ın başkanlığındaki Bandırmaspor Kulübü yönetim kurulu, her konunun ardında bir kasıt aramaktan artık vazgeçmeli. Her şeyden önce de şunu unutmamalı. Gazeteci, elbette eleştiri ve kamuoyunu bilgilendirme hakkını kullanacaktır. Gazeteci olarak, yönetim kuruluna, “Şunu yazalım mı, bunu yazmayalım mı?” diye soracak değiliz herhalde.

Evet, ben gündeme getirdim. Bandırmaspor Teknik Sorumlusu Hüseyin Yenikan’ın pro-lisansı bulunmadığı için bordo-beyazlı kulüp, İhsan İdikut’un lisansını kullanıyor.

Bu bir haberdir. Bu haberin içinde de, etik olmamasına karşın zaten birçok kulübün bu yola gittiği, bunu Futbol Federasyonu’nun da bildiği vurgulanmıştır.

Aslında, gazetecilik mesleğinin içinden geldiği için bunu çok iyi bilmesi, yani “haber değeri” taşıdığı için haber yapılabileceğini çok iyi değerlendirmesi gereken, benim de sevdiğim basın sözcüsü kardeşim Kayhan İpek, basın toplantısında, “Hocamızın arkasındayız” demiş.

Çok iyi de, biz, “Hocayı gönderin mi?” dedik. Sadece ve sadece pro-lisansı olmadığını yazarak, habercilik görevimizi yerine getirdik.

Hüseyin Yenikan, keşke müteahhitliğe ayırdığı zamanın bir bölümünü de pro-lisans alma girişimlerine ayırsaydı da, başkasının lisansını kullanmasına gerek kalmasaydı!

Durum budur efendim!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ