26.03.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİNDE İLÇE FİNALİ ZAMANI 16/04/2018

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİNDE İLÇE FİNALİ ZAMANI 16/04/2018

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ile Bandırma’da bulunan 16 ilkokuldan 2., 3., ve 4. sınıflardaki bütün çocuklarımızın katılımıyla unutulmaya yüz tutmuş oyunlarımızı oynadık.

Bu proje ile geleneksel çocuk oyunlarını yeni nesillere aktarmak, çocukların eğlenerek yarışabilecekleri ve kaynaşabilecekleri bir ortam oluşturmak, okul bahçelerinde ve spor salonlarında oyun oynatarak dışarıya çıkmalarına ve sosyalleşmelerine katkıda bulunmak amaçlanmıştır.

Şenliğe katılan çocuklar, yakar top, yağ satarım bal satarım ve mendil kapmaca gibi unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları oynadı ve ilçe finallerini oynama zamanı geldi.

16 Nisan 2018 Pazartesi günü de Bandırma Şehit Mehmet Günenç A.L. Spor Salonunda Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği 3. ve 4. Sınıf öğrencileri İlçe Finali oyunlarını oynayacaklar ve birinci olan okullar İl Finallerinde Bandırma’yı temsil edecekler.

16 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 10.00’dan itibaren Mendil Kapmaca ve Yakar Top final oyunları oynanacak ve 11.30-12.00 arasında İlçe Oyunları kupa madalya töreni düzenlenecektir.

Oyunlarımıza ve ödül törenine halkımız davetlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR