15.12.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

ÇOCUKLARLA KAZDAĞLARI’NI ÇİZECEK 16/08/2019

ÇOCUKLARLA KAZDAĞLARI’NI ÇİZECEK 16/08/2019

Ünlü ressam Bedri Baykam, 3. Edremit Kitap Fuarı kapsamında yüzlerce çocukla birlikte 20 metrelik tuvale Kaz Dağları’nı resmedecek. Resimde temel vurgu ise “Kaz Dağları’nın üstü ‘altından’ değerlidir” olacak.

TEK DÜNYAMIZ VAR, ONU BİZ KORUYACAĞIZ

 “Çocuklara güzel bir dünya bırakmak için, güzel yaşam için, doğayla, bitkilerle, hayvanlarla, tüm canlılarla iletişimin değerini biliyoruz. Toprağımızı, ağacımızı, temiz denizimizi savunuyoruz. Kaz Dağları da bizim, Hasankeyf de, Karadeniz de, Ege de… Gelecek kuşakların yaşam hakları adına Edremit’te sevgili çocuklarımızla ele ele veriyoruz. Tek dünyamız var onu biz koruyacağız” diyen Ressam Bedri Baykam Edremitli bütün çocukları birlikte dev bir resim yapmaya davet etti.
Edremit Kitap Fuarı kapsamında gerçekleşecek etkinlik 18 Ağustos Pazar günü saat 17.00’de Altınkum Edremit Belediye Tesisleri’nde yapılacak. Bedri Baykam resim öğretmenleri ve ressamlar eşliğinde yüzlerce çocukla birlikte resim yaptıktan sonra da saat 20.30’da “Kaz Dağları, Doğa ve Sanat” başlıklı bir söyleşiye katılacak ve kitaplarını imzalayacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bandırma Kız Yurdu