26.03.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

CHP’li Karadeniz’den vergide adalet çağrısı 24/02/2018

CHP’li Karadeniz’den vergide adalet çağrısı 24/02/2018

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, vergide adalet çağrısı yaptı. Karadeniz, “Vergide adaleti sağlamalıyız. Ülkemizin kalkınması ve refahı adil vergi düzeni ile olabilir” dedi.

CHP’li Karadeniz, “Vergi Haftası” nedeniyle yaptığı açıklamada, toplumun tüm kesimlerinde vergi duyarlılığının oluşması açısından kutlanan ‘Vergi Haftası’nın önemine değindi. Toplumda vergi bilincinin oluşmasının, ülke ekonomisinin gelişimini sağlayacağını vurgulayan Karadeniz, vergi bilincinin oluşmasını adil bir vergi sisteminin sağlayacağını savundu. “Gelişmiş bir ülkenin göstergelerinden biri vergi bilinci ve vergiye uyumdur” diyen Karadeniz, emekten yana, esnaf, çiftçi, işverenden yana etkin, verimli ve adil bir vergi sistemine ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Barış Karadeniz, haksız, hukuksuz ve adaletsiz vergi uygulamalarına son verilmesi çağrısında bulundu. Karadeniz, şunları söyledi:

“Kamu hizmetlerinin, etkin bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağın yaratılmasında vergi gelirleri büyük önem taşır. Vatandaşlarımızın ödeyeceği devletimize güç kazandırır. Ancak, vergi sistemi adil olmalıdır. Herkes, mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür. Vergide adaleti sağlamalıyız. Ülkemizin kalkınması ve refahı adil vergi düzeni ile olabilir. Vatandaşın temel ihtiyaçlarından zengin yoksul demeden yüksek oranda vergi alırsanız kimse vergiyi gönüllü olarak ödemek istemez. Böyle bir durumda da kamu hizmetleri aksayacaktır.”

Verginin toplanmasında Maliye ile mükellef arasında köprü kuran serbest muhasebeci mali müşavirler ile yeminli mali müşavirlerinin önemli bir görev

üstlendiklerini dile getiren Karadeniz, “Vergi Haftası” nedeniyle Maliye ve Defterdarlık çalışanlarını, serbest muhasebeci, müşavirler, mali müşavirler, yeminli mali müşavirler ve çalışanları ile mükelleflerin “Vergi Haftası”nı kutladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR