26.03.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

CHP Balıkesir Mv. Mehmet Tüm’ün İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümüne ilişkin açıklamasıdır!13/03/2018

CHP Balıkesir Mv. Mehmet Tüm’ün İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümüne ilişkin açıklamasıdır!13/03/2018

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıldönümüne ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı. CHP’li Tüm, açıklamasında “İstiklal Marşı’nın yazıldığı dönemdeki bağımsızlık ve özgürlük ruhu bugün de aynı şekilde devam etmektedir” dedi.

“İstiklal Marşımız, işgalcilere karşı bir başkaldırıyı ve ezilen uluslar için umudu sembolize etmektedir”

CHP’li Mehmet Tüm’ün yazılı açıklaması şu şekilde:

“12 Mart 1921 tarihi İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün tarihidir. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, ulusal bağımsızlık, özgürlük ve egemenlik mücadelemizin de en önemli sembollerinden biri; aynı zamanda ülkemizi işgal etmeye çalışan emperyalist güçlere karşı verilmiş destansı mücadelenin en önemli eseridir. İstiklal Marşı taşıdığı bu ruhla, işgalcilere ve işgalciliğe karşı bir başkaldırı ve ezilen uluslar açısından umudu da sembolize etmektedir.”

“Bağımsızlık, cesaret ve özgürlük çağrısı, bizlere yol gösterici olmaya devam etmektedir”

“Marşımızın yazıldığı dönemdeki bağımsızlık ve özgürlük ruhu, bugün ülkemizi hedef alan işgalcilere ve onların yerli işbirlikçilerine karşı hâlâ güncelliğini korumaktadır. Bu nedenle İstiklal Marşı’nın anlattığı bağımsızlık, cesaret ve özgürlük anlatısı, şartlar ne olursa olsun bizlere yol gösterici olmaya devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş Millî Mücadele kahramanlarımızı saygı ve özlemle anıyor, onların bizlere miras bıraktığı mücadelenin önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor ve İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıldönümünü kutluyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR