26.05.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Çapa Bandırma’da konuştu 06/12/2018

Çapa Bandırma’da konuştu 06/12/2018

Ekonomist-Gazeteci Emin Çapa, “Küresel Ekonomik Gelişmeler ve Türkiye”yi anlattı

Ekonomist-Gazeteci Emin Çapa, Bandırma’da “Küresel Ekonomik Gelişmeler ve Türkiye” konusunda düşüncelerini açıkladı.

Bandırma Sanayicileri ve İşadamları Derneği(BANSİAD), Bandırma Ticaret Odası ve Bandırma Ticaret Borsası tarafından organize edilip Borsa konferans salonunda gerçekleşen söyleşiden önce açışış konuşmasını Borsa Başkanı Halit Sezgin yaptı. Ardından, Çapa’nın, adeta bir stand-upp tadındaki sunumu ilgiyle izlendi.

Balıkesir ve bölgemizdeki birçok Oda, borsa, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerinin izlediği söyleşide Çapa, yeni dünyayı anlamak ve yeni dünyaya hazır olmak, şu anda ekonomideki genel durum, Türkiye’yi değiştirmek, şu anda Türkiye ekonomik bir krizde mi bulunuyor konularındaki düşüncelerini ayrıntılı biçimde aktardı.

Çapa, Türkiye’nin gelişmesi için ülkemizde yaşayan herkesin, kendini bir “lider” olarak görerek elinden geldiğince çaba harcaması gerektiğine dikkati çekti.

BANDIRMA LOJİSTİK MERKEZ OLACAK

Söyleşisinin ardından soruları da yanıtlayan Çapa, “Bandırma’nın bir lojistik merkez olmasının planlandığına” dikkati çekerken, şunları söyledi:

“Önümüzdeki dönemde yapay zeka, dijital ortam, başta tarım olmak üzere her şeyi ezip geçecek. Bandırma’nın lojistik merkez olarak konumlanacağı bu dönemde siz Bandırmalılara düşen görev, bir araya gelerek, hükümet üzerinde baskı oluşturup bu konumu kendinizin planlayıp yönetmesidir. Yine önümüzdeki dönem kimya da büyük önem kazanacak. Kimya eğer doğru kullanılırsa çok yararlı bir değerdir. Ancak doğru kullanılmazsa tabii ki tehlikeler yaratır.”

Söyleşinin sonunda BANSİAD Başkanı Cengiz Köseleci, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı ve Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, konuşmacı Çapa’ya birlikte plâket verdiler.

Önder BALIKÇI

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu