20.06.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Büyükşehir engelliler ve gençlere sahil bandında merkez yapacak 22/09/2018

Büyükşehir engelliler ve gençlere sahil bandında merkez yapacak 22/09/2018

Büyükşehir Belediyesi engelliler ve gençlere yönelik sahil bandında merkez yapacak. Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde çalışma yapılarak buranın gençlerin kullanımına açılması hedefleniyor. Kültür Sanat Merkezinin ise Büyükşehir Belediyesine ait olduğu öğrenildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, üniversitenin açılış programında gençler ile bir araya gelerek sahil bandında engelliler ve gençler için iki ayrı merkez yapacaklarını söyledi. Alınan bilgiye göre; sahil bandında bulunan Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Merkezinin, Büyükşehir Belediyesine ait olduğu ve gerekli düzenlemeler yapılarak gençlik merkezinin bu bina olabileceği kaydedildi.

Üniversitede konuşan Başkan Zekai Kafaoğlu şunları söyledi; “ Üniversite öğrencilerimizin geldiği şehirlerde sosyal donatıların ve onların vakitlerini geçirebilecekleri güzel mekanlar olması son derece önemli. Özellikle tercih sebebi de oluyor. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak önümüzdeki yıl bu sahil şeridini yeniden yapılandırarak inşallah orada; engelliler için, öğrencilerimiz için çok daha güzel sosyal donatılar, kafeler, gençlik merkezlerini inşa ederek üniversitemizin gelişmesine inşallah daha fazla katkı sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Gençlik merkezinin, Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklığında yaşama geçirilmesi planlanıyor. Gençlik merkezi bakanlığa bağlı olarak hizmet verecek, Büyükşehir ise yer temini yapacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu