18.08.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Bostancı, belediye seçimleri için yol haritasını açıkladı 03/07/2018

Bostancı, belediye seçimleri için yol haritasını açıkladı 03/07/2018

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı, AK Parti’nin Belediye Başkanı belirleme sürecinde izlenecek yol haritasını açıklayarak analizler yaptı.

CHP’nin yaşadığı  “Muharrem İnce’ye giden 47 bin oy CHP’nin oyu değildir. Sadece milletvekilliğinde aldığı oy CHP’nin oyudur. Dursun Mirza’nın karnesinden kastım, CHP’nin aldığı oyda yüzde 7 civarı yaşadığı düşüştür.  Basit bir siyasi analiz yaptığımızda CHP’nin yaşadığı bu düşüş ilçe yönetiminin, belediyenin ya da 26. dönemde CHP’den seçilmiş Bandırmalı milletvekillerinin sorumluluğundadır. Ancak CHP’de garip olan tutum ise hiç kimsenin bu düşüşü üzerine alamaması. Her seçimin kendine özgü bir değerlendirmesi vardır. Bizler Balıkesir olarak 5 milletvekili çıkarmakla üzerimize düşen görevi yerine getirmiş, Cumhurbaşkanımızın da yükünü bir nebze de olsa almış sayılıyoruz. Bandırma’da 10 yıldır CHP ile aramızdaki oy farkının bu seçimlerde çok azaldığını net bir şekilde görüyoruz. Mirza’nın afaki rakamlar vermesinin hiçbir anlamı yoktur.  Bütün siyasi partiler seçimlerde gerekli çalışmayı yaparak seçime gireceklerdir. Bizlerde bu seçime hazırız.” dedi.

AK PARTİ ADAYLARINI ANKET İLE BELİRLEYECEK

AK Parti olarak belediye başkanı aday adaylığı süreci konusunda da bilgi veren Alp Bostancı, geçmiş yıllarda yapılan çalışmaları da temel alarak şu değerlendirmede bulundu;  “ Partimizde herkes aday adayı olabilir. Ancak il teşkilatımız ve genel merkezimiz, ilçede aday olup kazanabilecek isimleri belirleyecektir. Biz de ön seçim yok. Bunun yerine geniş kapsamlı anketler yapılır. Bu anketlerde yalnızca 1-2 tane ile kesinlikle sınırlı kalmaz. Bunlarla birlikte temayül yoklaması yapılarak teşkilatların sesine kulak verilir. Genel merkezimiz STK’lar ile bire bir görüşmeler yapar. Bunların hepsi dikkate alınarak isimler belirlenir. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Adayının görüş ve düşünceleri alınır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu