21.01.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Bandırma’da1 yılda 2 milyon 645 bin lira para cezası kesildi 07/05/2018

Bandırma’da “Karayollu güvenliği ve trafik haftası” etkinliklerle kutlandı. Yağış nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’ndaki program Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Odası düğün salonuna alındı. Buradaki etkinliğe Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Recep Cansun, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ay, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlama ve önemine yönelik konuşmayı yapan Trafik Denetleme Büro Amir Vekili Komiser Yardımcısı Murat Bulut, trafik kurallarının yıllar içinde yaşanan acı deneyimler sonucu ortaya çıktığını belirterek, trafik denetimlerinin tek başına kazaları önleme konusunda yeterli olmadığına ve trafik konusunda bilinçli bir toplum oluşturulması gerektiğine işaret etti.

Bandırma yerelinde yapılan çalışmalar konusunda da bilgiler veren Bulut “ en ideal ortamlarda bile yapılan denetimlerin bile trafik kazalarını önlemedeki payı yüzde 13’dür. Bu nedenle amacımız toplumdaki trafik bilincini artırmaktır. İlçemizde 748 kaza meydana gelmiştir. Bu kazalarda toplam 371 vatandaşımız yaralanmıştır. 2017 yılında yapmış olduğumuz kontrollerde 37 bin 121 araç ve sürücü denetlenmiş, bu denetimler sonucunda toplam 8 bin 579 araç ve sürücüsüne 2 milyon 645 bin 383 lira tutarında caza yazılmış, bin 621 trafikten men edilmiştir.341 sürücünün sürücü belgesi geçici olarak geri alınmıştır” dedi. Motosiklet kullanıcılarını da uyaran Bulut, motosiklet kazalarının çoğunlukla yaralanma ile sonuçlandığını anlatarak, sürücülerin kask ve koruyu kullanması gerektiğini vurguladı.

Hafta kapsamında yılın trafik polisi ödülleri Şenol Acar, Hasan Alp, Yılın Jandarma Tim Personeli Uzm. Çvş İzzet Çekiç, Yılın zabıta memuru Erkay Çetin ve Fatih Zembat olurken ödüllerini protokol üyelerinden aldı. Varol Pişken de yılın örnek sürücü ödülüne layık görüldü. Etiklikte trafik konulu şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül ve teşekkür belgeleri verildi. 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ