20.07.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Bandırma’da ücretsiz kanser taraması 19/10/2018

Bandırma’da ücretsiz kanser taraması 19/10/2018

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ile Bandırma İlçe Sağlık Müdürlüğünün girişimleriyle Bandırma ilçesinde ücretsiz kanser taraması yapılıyor.

Cumhuriyet Meydanı’na gelen seyyar kanser araştırma tırında ücretsiz olarak rahim ağzı, meme, bağırsak ve kolon kanseri üzerine sağlık taraması yapılıyor.

Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Ayşe Betül Çelik, Sağlık Bakanlığının yürüttüğü hizmet kapsamında yaş gruplarına göre kanserin erken teşhisi için taramalar yaptıklarını söyledi.

Tedavi edebilecek kanserleri taramaya çalıştıklarını vurgulayan Çelik, “Yaş gruplarına göre, meme kanseri 40-69 yaş arasındaki kadınlara, rahim ağzı kanseri 30-65 yaş arasındaki kadınlara ve 50-70 yaş aralığındaki hem kadınlara hem de erkeklere kalın bağırsak kanseri taramaları yapıyoruz.” dedi.

Tırın ekim ayı sonuna kadar Cumhuriyet Meydanı’nda duracağını aktaran Çelik, şöyle konuştu:

“Bandırma Devlet Hastanesi’ndeki KETEM birimi olarak yaş gruplarına göre ücretsiz olarak taramalarımızı yapmaktayız. Vatandaşlarımıza kanser taramaları konusunda bilgilendirmeler de yapıyoruz. Kanser taramalarını birçok insanımız bilmiyor. Halkımız ne kadar çok bilgilenirse buraya daha çok gelecek ve erken teşhis tanısı konulabilecek. Bu sayede de hemen tedavi olabilecek.”AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu