20.07.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ 25/03/2019

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ 25/03/2019

Gençlik Ve Spor Bakanlığı bünyesinde 23-24 Mart 2019 tarihlerinde Çanakkale, Bolu, Denizli, Antalya, Sivas, Trabzon, Bingöl ve Gaziantep’te yapılan “Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Grup Müsabakaları” büyük çekişmelere sahne oldu. 2005-2006-2007 doğumlu kız ve erkek sporcuların katıldığı atletizm müsabakalarında; 60 Metre, 80 Metre, 800 Metre, 1500 Metre, 2000 Metre, 100 Metre Engelli Koşu, Gülle Atma, Cirit Atma, Uzun Atlama, Yüksek Atlama ve 5×80 Metre Bayrak Yarışı olmak üzere 11 dalda yarışmalar yapıldı.

Bu yarışmalara Balıkesir’i temsilen “Erdek Atletik Gençlik Ve Spor Kulübü” sporcuları da katıldı. Yarışmalara Kulüp Başkanı ve Atletizm Milli Takım Antrenörü Niyazi GÜLHAN ile birlikte giden sporcular güzel dereceler elde ettiler. Elde ettikleri dereceler ile; sporculardan Zeren GÜVEN, Derya SAYRAMAN, Dilek POLAT, Arda ERSÖNMEZ, Cenk KARABACAK ve Kadir TAYLAN 13-14 Nisan 2019 tarihinde yapılacak olan yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

Müsabaka hakkında değerlendirme yapan Erdek Atletik Gençlik Ve Spor Kulübü Başkanı, aynı zamanda Atletizm Milli Takım Antrenörü Niyazi GÜLHAN; Gençlik Ve Spor Bakanlığı’mızın bünyesinde yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi’ni çok önemsiyoruz. Alt yapının gelişimi, bu yaş grubundaki sporcuların kendilerini test etmeleri değerlendirmeleri, öz güvenlerini geliştirmeleri açısından çok önemli bir organizasyon. Kulübümüzün ve şahsımın asıl amacı çocukları sporun sayesinde kötü alışkanlıklardan uzak tutup onların bedenen, ruhen ve zihnen gelişimine katkıda bulunmaktır. Bu hedeflerimizin devamında gelecek olan sporsal başarılar sonraki hedeflerimizdir. Kulüp olarak çok yoğun çalışmaktayız. Hedeflerimizi tutturmak için buna mecburuz. Eğer başarı istiyorsak yorulmadan, sıkılmadan, istikrarlı bir şekilde çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Bu maksatla siz değerli basın mensupları aracılığı ile külümüze destek olan “Atlantis Ziraat San. Ve Tic. Ltd. Şirketi” ile “Kayhan İpek Taşımacılık-Peynircilik Şirketi”ne çok teşekkür ediyorum. Türk sporuna ve sporcusuna destek olan böyle güzide şirketlerin sayısının artması, Türk Gençliği açısından çok önemli. Şunu unutmamak gerekir; “Çocuklara yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır”. Şahsım ve kulübüm, bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada, çocukların geleceği için çalışmaya devam edecektir. Sağlığımız el verdiği sürece her yıl olduğu gibi, bu yılda, gelecek yıllarda da Türk sporuna sporcu yetiştirmeye devam edip, Erdek’in spordaki başarı yüzü olmaya devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu