18.08.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

ALTIEYLÜL’DEN ÇÖLYAK HASTALARINA DESTEK 15/05/2019

ALTIEYLÜL’DEN ÇÖLYAK HASTALARINA DESTEK 15/05/2019

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, ilçede yaşayan Çölyak hastası çocuk ve yetişkinleri belediyede ağırlayarak, vatandaşlara glütensiz gıda yardımında bulundu.

Altıeylül’de 32 çölyak hastası vatandaşın glutensiz gıda ihtiyaçları belediyeye bağlı Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM)  tarafından karşılandı. ALGEM yetkilileri, Ramazan ayı haricinde de 14 çölyak hastasının ihtiyaçlarını karşıladıklarını bildirdi. Başkan Avcı, glutensiz gıdaların gerek fiyatı gerekse temini konusunda zorluklar olduğunu, bu zorlukları bir nebze azaltmak için Çölyak hastalarına gıda desteğinde bulunduklarını bildirdi.

Başkan Avcı, “Belediye olarak hemşehrilerimizin yanındayız. Bugüne kadar onlara elimizdeki olanaklar dahilinde hep yardımcı olduk, olmaya da devam edeceğiz. Biz, elimizdeki tüm imkanlar onlara sunmaktan ve çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluğu görmekten dolayı son derece sevinçliyiz.İnşallah Cenab-ı Allah şifa bekleyen tüm hastalara derman verir” dedi.

Balıkesir Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Suna Dadak,  desteğin ve dayanışmanın önemine dikkat çekerek; Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya ve ALGEM yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.HABER MERKEZİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu