18.08.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Ak Parti Milletvekili Dr. Mustafa Canbey: CHP, 1500 KİŞİLİK İSTİHDAMA KARŞI ÇIKIYOR 15/05/2019

Ak Parti Milletvekili Dr. Mustafa Canbey:  CHP, 1500 KİŞİLİK İSTİHDAMA KARŞI ÇIKIYOR 15/05/2019

Balıkesir’e yeni yatırımların gelmesi için bütün Balıkesirliler olarak birlikte hareket etmeliyiz. Şehrimizde taş üstüne taş koyana yardımcı olmalıyız. Şu anda kağıt fabrikasında 360 kişi çalışıyor. İleriye dönük de 1500 kişilik istihdam hedefi var. Gençlerimize yeni iş imkânları oluşturmalıyız. Artık Balıkesir’in kabuğunu kırması gerekiyor.

Milletvekili Canbey Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Balıkesir’de özel endüstri bölgesi ilan edilen Balıkesir Varaka Kağıt ve Karton Fabrikası’nın yatırımın yanında olduklarını yerli ve milli üretimi desteklediklerini ancak CHP’nin kronik her şeye karşı hastalığının burada da hortladığını, yapıcı değil yıkıcı hareket ettiğini söyledi.

Canbey,  kendilerinin her zaman yatırımcı dostu olduklarını ve cari açığı 150 milyon $ azaltacak, üretim, gelişim, yatırım ve istihdamı temel alarak ülkemizin büyümesine katkı sunmaya, Balıkesir’i öncü şehir yapma hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 6 ilde özel endüstri bölgesi kurulduğunu, bu bölgeler arasında Balıkesir Varaka Kağıt Fabrikasının da bulunduğunu belirterek endüstri bölgelerinin yatırımcı dostu olduğunu ve bürokrasiyi azalttığını söyledi.

BÜROKRATİK ENGELLERİN ÖNÜ KESİLİYOR

Milletvekili Mustafa Canbey, endüstri bölgeleri ile 23,1 milyar ₺ yatırım yapılacağını belirttiği açıklamasında, “Cari açığı 1,7 milyar $ azaltması hedeflenen Endüstri Bölgeleri 49.000 yeni istihdam sağlayacak. Endüstri Bölgelerinin kurulmasında tüm yetki Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında bulunmakla beraber, kuruluş aşamasında Bakanlık bütçesinden 1 kuruş dahi harcanmamakta yalnızca bürokratik engellerin önü kesilmektedir.”

CARİ AÇIĞI AZALTACAK

Cumhurbaşkanlığı kararı ile özel endüstri bölgesi ilan edilen Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ’ye ait Balıkesir’deki özel endüstri bölgesinde kağıt ve karton fabrikasının faaliyete geçtiğini hatırlatan Milletvekili Canbey, “Bugüne kadar fabrikada 1,1 milyar ₺ yatırım yapılmış iken, yeni statü sonucunda önümüzdeki dönemde 1,5 milyar ₺lik yatırım ve 1500 kişilik yeni istihdam hedeflenmektedir. Özel Endüstri Bölgesi statüsüne sahip 6 yerden biri konumundaki Varaka Fabrikası cari açıkta yıllık 150 milyon $lık azalmaya katkı sağlayacaktır.” İfadesini kullandı.

YATIRIMLARI DESTEKLİYORUZ

Canbey ülkemizin yatırım ve üretimi temele alarak büyümeye devam ettiğini belirterek, “Bu bağlamda ithal girdi bağımlılığını azaltacak her türlü yatırımın yanında olarak yerli ve milli üretimi destekliyoruz; istihdam oluşturan her türlü girişimi destekliyoruz.” dedi.

CHP AYNI CHP: YAPICI DEĞİL YIKICI

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey Balıkesir’de özel endüstri bölgesi ilan edilen alanla ilgili CHP’nin yaklaşımının ise yine kronik CHP yaklaşımı olduğunu belirterek şunları söyledi. “CHP herşeye olduğu gibi bu duruma da karşı. Özel sektöre karşı çıkarak bu işler çözülmez. Yatırım yapmak isteyen işadamlarımızın önünün açılması lazım. CHP’nin kronikleşmiş hastalığı olan yatırımları durdurma isteğine, yapıcı değil yıkıcı muhalefet alışkanlığına karşı; üretim, gelişim, yatırım ve istihdamı temel alarak ülkemizin büyümesine katkı sunmaya, Balıkesir’i öncü şehir yapma hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda çalışmaya devam edeceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu