15.12.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Açıklamanı sevsinler Kırbaş! 31/07/2019

Önder Balıkçı

Yazarın şu ana kadar yazılmış 298 makalesi bulunuyor.
Paylas

BASKİ, Bandırma’daki su fiyatlarına zam yaparken, Büyükşehir’den para koparacaklarını sanarak, “grup kararı” saçmalığı doğrultusunda CHP Bandırma Belediye meclis üyelerinin olumlu oy kullanmaları haklı olarak ortalığı ayağa kaldırdı.

İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert’in, “Oylama sırasında salonda yoktuk. Yoksa su zammına ret oyu kullanırdık!” şeklindeki garip açıklamasını eleştirirken, “Bandırma’da yaşayanları böylesine yakından ilgilendiren bir oylamada İYİ Parti meclis üyeleri olarak niye salonda yoktunuz? Su içmeye mi, yoksa pikniğe mi gitmiştiniz?” diye sormuş ve yanıt alamamıştım.

Şimdi de İYİ Parti Bandırma Belediye Meclisi ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ersan Kırbaş, komik açıklamasıyla ortaya çıktı. Neymiş efendim, “Meclis çoğunluğunun oyuyla kabul edileceği belli olan bu oylamayı protesto ederek katılmadığımızın bilinmesini isterim” buyurmuş! Su zammına katılmıyorlarmış!

Ayıptır ve yazıktır! Bu açıklamaya sadece gülünür. Ersan Kırbaş, görülüyor ki ne politikayı biliyor, ne de Bandırma’yı tanıyor. Oylamaya katılmayarak protesto etmişler! Bunları geçeceksin, Ersan Kırbaş! Madem ki Bandırma’ya yapılan su zammına karşıydınız, salona girip aslanlar gibi “zamma hayır” diyen ellerinizi kaldırırdınız. Böylece de Bandırmalılara, “Bakın, görün. Biz, Bandırma’nın çıkarlarını sonuna dek savunuyoruz” diye göğsünüzü gere gere haykırma hakkını kendinizde bulurdunuz. Hem, Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde neredeyse başa baş olan oy dengesinin nasıl şekilleneceğini, oylamanın sonucunu nereden biliyordunuz?

Ersan Kırbaş. Öyle veya böyle. Siz her ne kadar, “Kamuoyunda bu zamma bizim de evet dediğimiz şeklinde bir söylenti var. Biz, evet demedik!” deseniz de bunun hiçbir inandırıcılığı yoktur. Büyükşehir Belediyesi’nde oylama yapılırken salonda bulunmamanız ve “ret” oyu kullanmamanız da bir çeşit su zammını onaylamak anlamına gelir.

Ersan Kırbaş. Yapılan önemli hatalar karşısında özür dilemek veya en azından sessiz kalmak da bir erdemdir. Bunu hiç unutma ve böyle komik açıklamalar yapma!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ