16.12.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

750 MHP üyesinin partiden istifa etmesi bekleniyor

750 MHP üyesinin partiden istifa etmesi bekleniyor

Bandırma’da MHP üyeleri bir araya gelerek istifa edeceklerini duyurdu. Yaklaşık 30 üyenin katıldığı toplantıda Eski İlçe Başkanı Hakan Güzel, 151 üyenin istifa edeceğini açıklayarak Bandırma’da bin üyesi bulunan MHP’de önümüzdeki günlerde yaklaşık 750 istifanın gerçekleşeceğini ileri sürdü.
Açıklamasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de sert bir dille eleştiren Güzel “Ülkücü Hareket’in mücadele dolu geçmişinde ayakta kalmasına vesile olan en önemli özelliği, Ülkücülüğün temel esaslarından biri olan Lider-Teşkilat-Doktrin esasına olan sarsılmaz bağlılığıdır. Ülkücülerin bu vasfı maalesef MHP üst yönetimi tarafından kötüye kullanılmış eleştiri ve hak arama, davaya ihanet sayılmış, eleştirenler hain ilan edilmiş ve halen de edilmektedir. Ülkücülerin, Başbuğ Alparslan Türkeş’ten kalan, Lider Doktrin Teşkilat hassasiyeti MHP üst yönetimi ve Devlet Bahçeli tarafından ülkücülere karşı bir silah olarak kullanılarak Türk töresinden ve dinimizden gelen MHP deki istişare anlayışı rafa kaldırılarak kararlar teşkilatlara danışılmadan alınmış karşı çıkanlar ve eleştirenler hain ilan edilerek, MHP den ya uzak tutulmuş yada ihraç edilmiştir.” dedi.

GÜZEL “ÜLKÜCÜLER MHP’DE İSTENMEMEKTEDİR”
İl ve İlçe kongrelerinde hukuksuzlukların yapıldığını iddia eden Eski Başkan Güzel, kongrede divan başkanının boş kağıda imza attırarak, bazı yönetim kurulu üyelerinin istifa etmelerini sağladığını söyledi. Güzel “İl başkanlığı seçiminde 2 aday çıkmış, genel merkezin desteklediği adayın kazanamayacağı ortaya çıkınca hazirun listesinde ismi ve imzası olan diğer aday parti üyesi olmadığı, ihraç edildiği gerekçesi ile seçime sokulmamış, 600 delegenin 115 inin oyunu alan genel merkez adayı başkan seçilmiştir.

Kongre divan üyesi olan Bandırma ilçe başkanı Yurttaş Bakkal, diğer adayın listesinde üst kurul delegesi adayı gösterilen ilçe başkanlarını oyuna getirip boş kağıda imza attırarak listeden istifalarını sağlamıştır.” dedi. Devlet Bahçeli’yi de sert dille eleştiren Hakan Güzel şu açıklamalarda bulundu. “Devlet Bahçeli yönetimindeki MHP ülkülerini, ilkelerini, ülküdaşlarını, geçmişini yok sayarak, Tayyip Erdoğan’ın iktidarının devamının sağlanmasını kendine ilke edinmiştir. Bu nedenle Ülkücüler MHP de istenmemektedir, MHP ülkücülerin partisi olmaktan çıkmıştır. Aşağıda isimleri olan bizler, ülkücülerin, Türk milliyetçilerinin ve Türk milletinin hedef ve ülkülerinin gerçekleşmesine hizmet ettiğine artık inanmadığımız, Milliyetçi Hareket Partisinde kalmanın bir anlamı olmadığı gerekçesi ile ömrümüzü, özellikle gençliğimizi içinde geçirdiğimiz ve mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Milliyetçi Hareket Partisinden üzülerek istifa ediyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bandırma Kız Yurdu